Переобладнання ввідної щитової РЩ-0.4кВ, багатоповерхового будинку.

Якщо не проводити ревізії електроустановок то з часом вони будуть становити аварійну небезпеку.

На даному об’єкті, голова правління звернулась до нашої фірми заздалегідь, з прохання зробити ревізію, переобладнати щитову, та виявити недоліки.

Фото до початку роботи:

Як видно на другому фото, не відомо де знаходиться який під’їзд, зрозуміло лише що під’їзді групи зліва, а ліфтові групи з права.

У випадках коли зникає якась фаза в під’їзді, то потрібно уважно продивлятись та перевірити всі плавкі вставки щоб виявити де проблема. Також при огляді нових об’єктів, виявляються на плавких вставках в РЩ, перемички (ЖУЧКИ), послаблення болтових з’єднань на фазах та на нульовій шині, знов ж таки ці моменти призводять до появи аварійних ситуацій, які починаються з недостатнього контакту внаслідок в цих місцях починає збільшуватись температура з’єднань та провідників.

Першою дією було розрахувати необхідні автомати на під’їзди, оскільки під’їздів чотири то і АВ (автоматичний вимикач) чотири.

Наступним кроком, було підготовити стенд на якому розмістились чотири АВ на під’їзди, та чотири АВ на ліфти.

Далі потрібно було підготовити перемички які під’єднувались до фазних шин, які знаходяться після 250 Амперних плавких вставок, які у свою чергу знаходяться після ввідного рубильника:

Наступний крок погодження з головою ОСББ, та ОблЕнерго, дату та час відключення будинку від електроенергії на підстанції, для проведення ревізії і на нижніх ввідних фазних шинах, та упорядкування під єднань ПП, які за договором приєднані на нижніх фазних шинах (також ревізія).

Потім проводиться практично аналітичні роботи, перед відключенням будинку на підстанції, з виявлення та позначення кабелів які відносяться до одного з чотирьох (в даному випадку) під’їздів. Проводиться відключення будинку згідно «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» НПАОП 40.1-1.21-98. Після чого починається демонтажні роботи:

При проведені практично аналітичних робіт, було виявлено що в РЩ перший та другий під’їзд знаходяться на одній групі плавких вставок, а роз’єднання на перший та другий під’їзд знаходиться у розподільчій коробці в підвалі. Було прийняте рішення роз’єднати ці під’їзди щоб кожен знаходився на своєму АВ, в подальшому якщо знадобиться відключити один під’їзд, та щоб не займати інший. Також було проведено ревізію розподільчої коробки:

Приступаємо до монтажу вже зібраної панелі з АВ:

Під’єднуються дроти до АВ, та клем, на даному стенді з лівої сторони знаходяться АВ 100А чотирьох під’їздів, та з права клеми та трьох фазні АВ 25А, та ще правіше АВ приватний підприємців, над якими також було проведено ревізію.

Всі Автомати підписані згідно під’їздів, також підписані АВ ліфтових, приватний підприємців, та автомати загального призначення будинку, такі як:

— Лінія розеток та освітлення підвалу;

— Лінія освітлення поверхів, на кожен під’їзд окремо;

— Лінія вуличного освітлення;

та інше.

Тож вибір залишається за вами, чи робити зміни, чи ні. Але з кожним днем який минає без ревізії, стан РЩ погіршується.

 

На кінець, до:

Та після:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *